Medarbejdere

Sidst opdateret: 06.07.2018

Ledelse

Anette Dørge

Direktør

Henrik Pedersen

Områdechef, Rådsbetjening og Analyse

Inge Enroth

Områdechef, område for professions-, erhvervsrettede og maritime institutioner

Steffen Westergård Andersen

Områdechef, område for universiteter og kunstneriske institutioner

Universiteter og kunstneriske institutioner

Steffen Westergård Andersen

Områdechef, område for universiteter og kunstneriske institutioner

Caroline Tygstrup Greiffenberg

Akkrediteringskonsulent

Emilie Kauffeldt Wegener

Akkrediteringskonsulent

Jakob Grandjean Bamberger

Akkrediteringskonsulent

Jan Vernholm Groth

Specialkonsulent

Lars Pedersen

Chefkonsulent

Lærke Vildlyng Kristiansen (barselsorlov)

Akkrediteringskonsulent

Maria Thorup Jacobsen

Akkrediteringskonsulent

Nicoline Wiis Nielsen

Akkrediteringskonsulent

Simon Haugaard Corydon

Akkrediteringskonsulent

Sine Himmelstrup

Akkrediteringskonsulent

Tobias Sandorff Nordentoft

Akkrediteringskonsulent

Vibeke Fahlén

Chefkonsulent

Professions-, erhvervsrettede og maritime institutioner

Inge Enroth

Områdechef, område for professions-, erhvervsrettede og maritime institutioner

Birgitte Thomsen

Chefkonsulent

Christel Sølvhjelm

Chefkonsulent

Ditte Strandbygaard

Akkrediteringskonsulent

Grith Zickert

Akkrediteringskonsulent

Gunilla Bjørk Valsted

Akkrediteringskonsulent

Hanne Maria Elsnab

Specialkonsulent

Kevin Gønge

Akkrediteringskonsulent

Kristian Frisk

Akkrediteringskonsulent

Marie Bjerresgaard Hjort

Akkrediteringskonsulent

Mia Holm Bech

Akkrediteringskonsulent

Morten Kyhn

Akkrediteringskonsulent

Sofie Bjerg Kirketerp

Akkrediteringskonsulent

Trine Jensen

Akkrediteringskonsulent

Rådsbetjening og analyse

Henrik Pedersen

Områdechef, Rådsbetjening og Analyse

Diana Ismail (Barselsorlov)

Jurist, databeskyttelsesrådgiver

Rådsbetjening

Line Sterregaard (barselsorlov)

Chefkonsulent

Petra Frydensberg

Fuldmægtig

Jesper Schmidt

Fuldmægtig

Malene Hyldekrog

Fuldmægtig

Analyse

David Metz

Specialkonsulent

Rikke Warming

Chefkonsulent

Petra Frydensberg

Fuldmægtig

Ledelsessekretariatet

Anette Dørge

Direktør

Daniel Sebastian Larsen

Kommunikationsansvarlig

Helle Andersen

Chefsekretær

Karina Petersen

Servicekonsulent

Kirsten Kirdan

Afdelingsleder

Lisette Møller Christiansen

Økonomi- og rejsekoordinator

Nicki Wassmann Brøchner

Fuldmægtig

Sofie Gry Laursen

Kommunikationsmedarbejder

Sune Asrild

Økonomichef

Projektmedarbejdere

Emilie Dupont

Projektmedarbejder

Freja Geberbauer Nielsen

Projektmedarbejder

Josefine Hesse

Projektmedarbejder

Markus Macholm Müller

Projektmedarbejder

Sebastian Tue Pedersen Ove

Projektmedarbejder

Vicki Clausen

Projektmedarbejder