Contact

Last updated:

Management

Anette Dørge

Anette Dørge

Direktør

Henrik Pedersen

Henrik Pedersen

Områdechef, Rådsbetjening og Analyse, DPO

Inge Enroth

Inge Enroth

Områdechef, Kvalitetssikring og –udvikling - med særligt ansvar for de professions-, erhvervsrettede og maritime uddannelsesinstitutioner

Steffen Westergård Andersen

Steffen Westergård Andersen

Områdechef, Kvalitetssikring og –udvikling - med særligt ansvar for universiteter og kunstneriske uddannelsesinstitutioner

Sune Asrild

Sune Asrild

Administrationschef

Quality Assurance and Development

Inge Enroth

Inge Enroth

Områdechef, Kvalitetssikring og –udvikling - med særligt ansvar for de professions-, erhvervsrettede og maritime uddannelsesinstitutioner

Steffen Westergård Andersen

Steffen Westergård Andersen

Områdechef, Kvalitetssikring og –udvikling - med særligt ansvar for universiteter og kunstneriske uddannelsesinstitutioner

Anna Thomine Bräuner Kristensen

Anna Thomine Bräuner Kristensen

Akkrediteringskonsulent

Birgitte Thomsen

Birgitte Thomsen

Chefkonsulent

Christel Sølvhjelm

Christel Sølvhjelm

Chefkonsulent

David Metz

David Metz

Chefkonsulent

Dea Busk Sørensen

Dea Busk Sørensen

Specialkonsulent

Drude Skov Lauridsen

Drude Skov Lauridsen

Akkrediteringskonsulent

Frederik Kolind

Frederik Kolind

Specialkonsulent

Grith Zickert

Grith Zickert

Akkrediteringskonsulent

Hanne Maria Elsnab

Hanne Maria Elsnab

Specialkonsulent

Jan Vernholm Groth

Jan Vernholm Groth

Chefkonsulent

Karin Gilvad Freiberg (orlov)

Karin Gilvad Freiberg (orlov)

Akkrediteringskonsulent

Lars Pedersen

Lars Pedersen

Chefkonsulent

Louise Lund Liebmann

Louise Lund Liebmann

Specialkonsulent

Mads Hareskov Jørgensen

Mads Hareskov Jørgensen

Akkrediteringskonsulent

Maria Thorup Jacobsen

Maria Thorup Jacobsen

Akkrediteringskonsulent

Sine Himmelstrup (orlov)

Sine Himmelstrup (orlov)

Akkrediteringskonsulent

Sofie Bjerg Kirketerp

Sofie Bjerg Kirketerp

Specialkonsulent

Vibeke Schjelde Nielsen

Vibeke Schjelde Nielsen

Akkrediteringskonsulent

Analysis and Council Management

Henrik Pedersen

Henrik Pedersen

Områdechef, Rådsbetjening og Analyse, DPO

Line Sterregaard-Freiberg

Line Sterregaard-Freiberg

Chefkonsulent

Jesper Schmidt

Jesper Schmidt

Specialkonsulent

Malene Hyldekrog

Malene Hyldekrog

Fuldmægtig

Analysis

Sanne de Fine Licht Raith

Sanne de Fine Licht Raith

Specialkonsulent

Katrine Skarbye

Katrine Skarbye

Fuldmægtig

Management Secretariat and Communications

Anette Dørge

Anette Dørge

Direktør

Emilie Dupont Skovgaard (orlov)

Emilie Dupont Skovgaard (orlov)

Specialkonsulent

Sofie Gry Laursen

Sofie Gry Laursen

Kommunikationsansvarlig

Administration, IT and Services

Sune Asrild

Sune Asrild

Administrationschef

Helle Andersen

Helle Andersen

Chefsekretær

Karina Petersen

Karina Petersen

Servicekonsulent

Maria Holmegaard Leonhardt

Maria Holmegaard Leonhardt

Regnskabscontroller

Project Workers

Amanda Lund Hansen

Amanda Lund Hansen

Bachelorfuldmægtig

Anton Dahlmann Svendsen

Anton Dahlmann Svendsen

Projektmedarbejder

Beate Bill

Beate Bill

Projektmedarbejder

Caroline Juul Olsen

Caroline Juul Olsen

Projektmedarbejder

Mikkel Waterval Vallesholm

Mikkel Waterval Vallesholm

Bachelorfuldmægtig

Silja Christiane Madsen

Silja Christiane Madsen

Bachelorfuldmægtig