Sidst opdateret: 07.09.2018

Ledelse

Anette Dørge

Direktør

Henrik Pedersen

Områdechef, Rådsbetjening og Analyse

Inge Enroth

Områdechef, område for professions-, erhvervsrettede og maritime institutioner

Steffen Westergård Andersen

Områdechef, område for universiteter og kunstneriske institutioner

Universiteter og kunstneriske institutioner

Steffen Westergård Andersen

Områdechef, område for universiteter og kunstneriske institutioner

Emilie Kauffeldt Wegener

Akkrediteringskonsulent

David Metz

Specialkonsulent

Jakob Grandjean Bamberger

Akkrediteringskonsulent

Jan Vernholm Groth

Specialkonsulent

Lars Pedersen

Chefkonsulent

Maria Thorup Jacobsen

Akkrediteringskonsulent

Nicoline Wiss Nielsen

Akkrediteringskonsulent

Sine Himmelstrup

Akkrediteringskonsulent

Tobias Nordentoft Nielsen

Akkrediteringskonsulent

Vibeke Fahlén

Chefkonsulent

Professions-, erhvervsrettede og maritime institutioner

Inge Enroth

Områdechef, område for professions-, erhvervsrettede og maritime institutioner

Birgitte Thomsen

Chefkonsulent

Christel Sølvhjelm

Chefkonsulent

Ditte Strandbygaard

Akkrediteringskonsulent

Grith Zickert

Akkrediteringskonsulent

Hanne Maria Elsnab

Akkrediteringskonsulent

Kevin Gønge

Akkrediteringskonsulent

Kristian Frisk

Akkrediteringskonsulent

Marie Bjerresgaard Hjort

Akkrediteringskonsulent

Morten Kyhn

Akkrediteringskonsulent

Sofie Bjerg Kirketerp

Akkrediteringskonsulent

Trine Jensen

Akkrediteringskonsulent

Rådsbetjening og analyse

Henrik Pedersen

Områdechef, Rådsbetjening og Analyse

Diana Ismail

Jurist, databeskyttelsesrådgiver

Rådsbetjening

Line Sterregaard

Chefkonsulent

Sofie Gry Laursen

Kommunikationsmedarbejder

Jesper Schmidt

Fuldmægtig

Malene Hyldekrog

Fuldmægtig

Analyse

Rikke Warming

Chefkonsulent

Petra Frydensberg

Fuldmægtig

Ledelsessekretariatet

Anette Dørge

Direktør

Daniel Sebastian Larsen

Kommunikationsansvarlig

Helle Andersen

Chefsekretær

Karina Petersen

Servicekonsulent

Kirsten Kirdan

Afdelingsleder

Lisette Møller Christiansen

Økonomi- og rejsekoordinator

Nicki Wassmann Brøchner

Fuldmægtig

Sofie Gry Laursen

Kommunikationsmedarbejder

Sune Asrild

Økonomichef

Projektmedarbejdere

Elisabeth Møller Dresager

Projektmedarbejder

Emilie Dupont

Projektmedarbejder

Freja Geberbauer Nielsen

Projektmedarbejder

Markus Macholm Müller

Projektmedarbejder

Sebastian Tue Pedersen Ove

Projektmedarbejder